phd existence

Doprava a ubytování

DOPRAVA

Místo konání: Konvikt – Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci (Univerzitní 3, 771 80 Olomouc)

ÚČASTNÍCI, KTEŘÍ JEDOU NA KONFERENCI VLAKEM

Z hlavního nádraží v Olomouci se do Uměleckého centra Konvikt dostanete městskou hromadnou dopravou.  Více informací na https://www.dpmo.cz/

ÚČASTNÍCÍ, KTEŘÍ JEDOU NA KONFERENCI AUTOBUSEM

Z autobusového nádraží projdete podchodem k tramvajové zastávce. Tramvají se dostanete na Hlavní nádraží. Z hlavního nádraží v Olomouci se do Uměleckého centra Konvikt dostanete městskou hromadnou dopravou. Více informací na https://www.dpmo.cz/

ÚČASTNÍCI, KTEŘÍ JEDOU NA KONFERENCI AUTEM

Pokud musíte dojet autem, prosím nechte své vozidla zaparkované v místě ubytování. Na místo konference můžete jít pěšky, dojet tramvají nebo autobusem. V Olomouci rovněž dobře fungují Rekola, můžete tedy pohodlně jezdit na růžových kolech. Pokud máte specifické potřeby stran mobility (např. fyzická indispozice), prosíme kontaktuje nás, zajistíme Vám individuální dopravu. V případě nezbytnosti nejbližší parkoviště od místa konání se nachází na náměstí Republiky nebo na ulici Koželužská (garážové parkoviště).

STRAVOVÁNÍ (OBĚD)

Olomouc je město s bohatou historií a o nic méně zajímavější přítomností. O její minulosti, která sahá až do dob prehistorických, si můžete přečíst na stránkách UNESCO, jejímž je Olomouc díky druhé největší památkové rezervaci v ČR členem. Kromě své krásy je Olomouc také univerzitním městem, ve kterém sídlí starobylá Univerzita Palackého. Díky svému geniu loci, tisícům studentů a kulturním a řemeslným tradicím zde najdete velké množství příjemných míst, ať už provoněných kávou, dobrým jídlem, anebo kulturním duchem města.

Dovolujeme si Vám nabídnout výběr toho nejlepšího, co Olomouc nabízí, a přejeme Vám příjemný pobyt v moravské metropoli.

Tipy na restaurace, kavárny a další příjemná místa.

Kavárny
Jazz Fresh Café – to pravé místo pro milovníky kvalitní kávy a nápaditého designu
Café La Fée – nejlepší horká čokoláda v celé Olomouci podávaná v atmosféře Provence
Naše Café – unikátní kavárna, která slouží jako nácvikové centrum při zachování vysokého standardu
Kafe Kodó – pražírna s vynikající kávou „na stojáka“

Restaurace 

https://cs-cz.facebook.com/BugrBurger/
Jazz Tibet Club – restaurace, kde neprohloupíte, ať si vyberete z lístku či denního menu
Špagetárna – špagety na tisíc způsobů
Konvikt restaurant– moderní kuchyně v příjemném prostředí
U červeného volka – klasická kuchyně v taktéž příjemném prostředí
Svatováclavský pivovar – nutná zastávka pro každého milovníka piva

Kluby 

S-Cube – místo plné koncertů s prostorným tanečním parketem
15 minut – druhý domov olomouckých studentů
Ponorka – legendární sídlo undergroundu

Divadla 

Moravské divadlo Olomouc – široká nabídka činohry, baletu, opery i operety
Tramtárie – mladá alternativní scéna

Další užitečné odkazy 

Olomouc tourism – oficiální web města Olomouce
ZOO Olomouc

UBYTOVÁNÍ

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI – SPRÁVA KOLEJÍ A MENZ

SKM UP nabízí v průběhu celého kalendářního roku ubytování hotelového typu s možností stravování v objektu kolejí pro studenty, tuzemce i zahraniční hosty. Držitelům mezinárodních studentských průkazů poskytujeme výrazné slevy. Veškeré ubytovací kapacity jsou v dosahu MHD nejvýše 15 minut od centra Olomouce.

HOTEL ARIGONE

Hotel Arigone je zařazen do kategorie *** a nabízí svým hostům 39 pokojů, z toho 16 jednolůžkových, 18 dvoulůžkových, 3 apartmány a 2 apartmány de Luxe. Téměř všechny pokoje mohou být rozšířeny o přistýlky. Součástí každého pokoje je nadstandardní vybavení stylovým nábytkem, sprchový kout, Apartmán de Luxe má navíc masážní vanu, WC, satelitní televize, telefon a samozřejmostí je internet.

UBYTOVNA BETÁNIE

HOTEL FLORA

Hotel Flora je moderní desítipatrový hotel s mezinárodní klientelou umístěný v klidové části města Olomouce, v těsném sousedství městských parků, ve kterých se konají květinové výstavy Flora Olomouc. Je vzdálen jen deset minut pěší chůze od historického centra města. Svým klientům nabízí služby na vysoké profesionální úrovni. Pro svou příjemnou atmosféru a vstřícný personál bývá často navštěvován mnoha českými celebritami z oblasti kultury, sportu i politiky. V roce 2002 proběhla částečná rekonstrukce hotelu, hotelových pokojů a přístavba 10. patra, kde je v současné době multifunkční sál. Odtud, jakož i z pokojů vyšších pater, je možno shlédnout historické panorama města Olomouce a vrcholky pohoří Beskyd a Jeseníků.

BEST HOTEL GARNI

HOTEL GÓL OLOMOUC

V roce 1992 byl po úpravách ubytovacích prostor oficiálně otevřen hotel typu Garni s názvem GÓL, což symbolizuje jeho umístění v areálu Androva stadiónu Hotel hostům nabízí salonek pro 40 osob, směnárnu, úschovu cenností, úschovu jízdních kol. K dispozici je telefon, fax, video, P.C. systém, Internet. Kapacita hotelu je 50 lůžek. Hotel GÓL Olomouc se nachází v klidové zóně centra města, má k dispozici uzavřené parkoviště, tenisové kurty a veškeré sportovní zázemí.

PENZION U JAKUBA

Pension U Jakuba najdete přímo v historickém centru Olomouce. Ideální místo nejen pro české a zahraniční turisty, návštěvníky a obdivovatele historických památek, ale i pro svatby, služební cesty a jiné firemní a společenské akce vyžadující příjemné kvalitní krátkodobé a dostupné ubytování. Pension je situován na ulici 8. Května, přímo u Horního náměstí v budově měšťanského domu, jehož historie sahá až do 15. století. V letech 2003– 2004 prošel areál první vlnou kompletní rekonstrukce a v roce 2005 pak proběhla konečná fáze rekonstrukce. Nyní nabízíme hostům komfortní ubytování v luxusně zařízených studio-apartmánech. Pro náročnější je zde možnost podkrovního apartmánu. Dále jsou Vám k dispozici luxusně vybavené jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje za přijatelné ceny. K dispozici je i soukromé parkoviště.

CLARION CONGRESS HOTEL OLOMOUC

HOTEL PALÁC OLOMOUC

HOTEL U DÓMU